اخبار

ویژگی های یک صاحبخانه موفق

ویژگی های یک صاحبخانه موفق

صاحبخانه بودن اصلا کار آسان و ساده ای نیست. به عنوان یک صاحبخانه همیشه کارهایی برای انجام دادن خواهید داشت. مثلا رسیدگی به درخواست مستاجر و چیزهایی که در ملک نیاز به تعمیر دارند. شما می توانید یک صاحبخانه موفق باشید. در مقاله سعی کردیم نکاتی که به شما در این مسیر کمک می کند را توضیح دهیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

۱- صاحبخانه موفق کارش را حرفه ای دنبال می کند

صاحبخانه موفق

حرفه ای باشید و اجاره دادن ملکتان را به صورت یک کسب وکار ببینید. بسیاری از صاحبخانه ها کارهای وحشتناکی برای مدیریت ملک اجاره ای خود انجام می دهند. زیر آنها رفتار حرفه ای ندارند و این اجاره دادن را بیشتر به صورت یک سرگرمی می بینند که از آن کسب درآمد کنند تا یک کسب و کار. اما اگر فکرتان را تغییر دهید و به خوبی مستاجران خود را رسیدگی کنید می توانید صاحبخانه بهتری شوید و شاهد تغییرات و موفقیت های بزرگتری باشید.

به عنوان مثال در زمان مسافرت آیا مکان یا شخصی در دسترس دارید که در صورت بروز مشکل مستاجر شما به آن مراجعه کنند؟ آیا شما تمام درآمد حاصل از اجاره را خرج می کنید یا مقدار مشخصی از آن مبلغ را برای حل هر گونه مساله ای که ممکن است در آینده به وجو بیاید کنار می گذارید؟ آیا شما سریعا به سوالات و درخواست های مستاجر خود رسیدگی می کنید؟

این ها تنها گوشه ای از سوالاتی است که باید از خودتان بپرسید. باید سعی کنید رابطه خوبی با مستار خود داشته باشید. حرفه ای بودن در این موارد شما را در تبدیل شدن به یک صاحبخانه موفق سوق می دهد.

۲- صاحبخانه موفق پیش نویس مناسبی از اجاره نامه خود تنظیم می کند

اجاره نامه شما باید واضح و روشن باشد. در اجاره نامه خود مشخص کنید که هر یک از طرفین چه مسئولیت هایی دارند. همه این موارد باید با جزئیات در قرار ذکر شوند.

۳- صاحبخانه موفق احترام و توجه خاصی برای مستاجر قائل است

احترام به مستاجر

همانطور که قبلتر نیز گفتیم برای یک صاحبخانه موفق شدن بهتر است روابط خوبی با مستاجران خود داشته باشید. حتی اگر از مستاجر خوشتان نمی آید نباید عواطف واحساسات شخصی شما بر روابط تجاریتان تاثیر بگذارد. سعی کنید با مستاجران خود با احترام و منزلت برخورد کنید.

۴- صاحبخانه موفق با سیاست برخورد می کند

شما باید وظایف خود را به عنوان یک صاحبخانه انجام دهید. مستاجران شما نیز باید وظایف خود را انجام دهند. اگر قرار داد اجاره خانه در روز خاصی بسته شد پس مستاجران نیز باید در همان روز از هر ماه مبلغ اجاره ماهانه را پرداخت کنند. البته ممکن است یا برخی از مستاجران با شرایط خاص روبرو شوید.

اگر مستاجران شما در پرداخت اجاره عذر و بهانه می آورند و به عنوان مثال به شما می گویند که دو هفته دیرتر پول اجاره را پرداخت خواهند کرد شما باید برخوردی قاطع با آنها داشته باشید. مستاجر حق ندارد قوانین را زیر پا بگذارد همانطور که شما باید قوانین را رعایت کنید. قابل احترام بودن با خیلی خوب بودن متفاوت است. شما باید حد و مرزتان را مشخص کنید.

۵-صاحبخانه موفق تعمیرات را در اسرع وقت انجام می دهد

رسیدگی به تعمیرات

اگر مستاجران شما به تعمیر یا اصلاح چیزی دارند سریعا به آن رسیدگی کنید. خودتان را جای مستاجر قرار دهید. آیا خودتان می توانید سه روز بدون آب گرم زندگی کنید؟

۶- صاحبخانه موفق از تمیز و امن بودن خانه مطمئن است

سعی کنید ملکتان برای اجاره دادن همیشه ظاهر خوبی داشته باشد. هر گونه چیز اضافی که نیاز نیست در داخل یا خارج ملک باشد را بردارید. اینکه ملک شما مطابق با استانداردهای صحیح ایمینی باشد نشان دهنده تعهد قانونی شما است.

۷- صاحبخانه موفق مستاجران بد را زیر ذره بین قرار می دهد

بررسی کردن مستاجر

به عنوان یک صاحبخانه ممکن است سروکارتان با مستاجران بد هم افتاده باشد. ممکن است تحمل این موضوع برای شما سخت باشد. اما درس عبرات بزرگی برای شما در انتخاب مستاجران جدید در آینده خواهد بود. مطمئن شوید که درآمد مستاجر سه برابر میزان مبلغ اجاره ماهانه است. چند موردی که برای بررسی یک مستاجر می تونید مورد توجه قرار دهید به شرح زیر است:

  • سابقه آنها را بررسی کنید
  • از صاحبخانه قبلی مستاجر پرس و جو کنید
  • اطلاعاتی در مورد پیشینه میزان درآمد و شرایط شغلی آنها کسب کنید
  • اگر ورشکستگی یا اخراجی در گئشته داشتند بررسی کنید و از پذیرفتن این گونه مستاجران اجتناب کنید

۸- صاحبخانه موفق مستاجر را راضی نگه می دارد

راضی نگه داشتن مستاجر

نگه داشتن مستاجر در مقایسه با پیدا کردن مستاجر جدید دردسر و هزینه کمتری دارد. تا جایی که امکان دارد سعی کنید در کوتاه ترین زمان ممکن به مستاجر خود رسیدگی کنید. تعمیرات لازم را انجام دهید. ملکتان را در وضعیت خوبی نگهداری کنید.

نتیجه گیری

یک صاحبخانه موفق کسی است که با هر بار زنگ خوردن تلفن عصبانی نمی شود. او کسی است که مشتاق آمدن اولین روز هر ماه است که تاریخ دریافت مبلغ اجاره است. او همانند سکان دار یک کشتی است که با سیاست های هوشمندانه خود می تواند امواج پرتلاطمی که ممکن است در آینده نزدیک رخ دهد را به خوبی مدیریت کند.

اگر مراحل گفته شدن در این مقاله را به خوبی و مرحله به مرحله انجام دهید می توانید به یک صاحبخانه موفق تبدیل شوید. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد به شما در بهبود کسب و کارتان به عنوان یک صاحبخانه کمک کرده باشد. اگر شما نیز نظراتی برای موفقیت صاحبخانه ها دارید خوشحال می شوم با ما در میان بگذارید.بازدیدها: 40

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *