اخبار

خرید و فروش خانه در فصل زمستان

۴ نکته مهم برای فروش خانه در زمستان

به طورکلی فروش خانه در زمستان کمی چالش بر انگیز است. شاید این به خاطر تمایل کم به اسباب کشی یا جابجایی در شرایط آب و هوایی این فصل باشد. از طرفی روزهای زمستان کوتاه، و اغلب هوا ابری و سرد است. همچنین معمولا در انتهای روز احساس خستگی می کنیم. در نهایت هم اشتیاقی برای انجام هر گونه فعالیت فیزیکی نخواهیم داشت و به تنها چیزی که نیاز داریم استراحت است.

اما همه این موارد دلیلی برای خرید یا فروش خانه در زمستان نمی شود. ممکن است شما در شرایطی قرار گرفته باشید که انتقالی شغلتان درست شده باشد یا ملکی را به ارث برده باشید و مجبور به خرید یا فروش خانه در زمستان شوید. از این رو اگر قصد فروش خانه در فصل زمستان را دارید، سعی کردیم نکات مهم و مفیدی برای شما دوستان تهیه کنیم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:

۱- اولین نگاه

فروش خانه در زمستان

همیشه یادتان باشد که اولین برخورد خیلی مهم است. اولین نگاه ممکن است برای خریدار خیلی تاثیر گذار باشد. حال اینکه شما یک عکاس برای گرفتن عکس های جذاب از خانه تان استخدام کرده باشید یا محوطه ساز. باید کاملا مطمئن شوید که خانه شما تا جایی که می تواند باید جذاب و زیبا به نظر برسد.

اینکه شما مجبور به فروش خانه در زمستان، فصلی با ماه های تیره و ابری سال شده اید خیلی مهم نیست. خریداران ملک، اطراف خانه شما را خوب بررسی می کنند و سریعا زندگی در این ملک را در ذهن خود تصور می کنند. اگر ملک شما متروکه و ناخوشاند باشد خریداران آنجا را ترک خواهند کرد. داخل خانه را کاملا تمیز کنید. اگر نمی توانید شخصی را برای انجام این کار استخدام کنید. دکور منزل را عوض کنید. می توانید از رنگ های خنثی استفاده کنید تا روح تازه ای به خانه ببخشید.

نورپردازی نیز مساله ای مهم است. حواستان باشد به کافی و مناسب بودن نور اتاق ها باشد. همچنین یادتان نرود که اتاق ها نور طبیعی در فصل بهار و تابستان داشته باشند. به نمای بیرونی منزل نیز توجه کنید. کاری کنید نمای بیرونی نیز جذاب به نظر برسد. البته ممکن است این کار در فصل زمستان به دلیل ابری، بارانی و در برخی موارد برفی بودن هوا سخت باشد. اگر خانه شما حیاط دار است، چمن های آن را کوتاه کنید. پاسیو منزلتان را تمیز و حشرات مزاحم آن را از بین ببرید.

۲- تبلیغات فروش خانه در زمستان

تبلیغات فروش خانه در زمستان

مطمئن شوید که آگهی فروش ملکتان را همه می ببینند. می توانید آگهی فروش خانه تان را به مشاور املاک بدهید یا در فضای مجازی پخش کنید. اگر ضروری است می توانید آگهی فروش ملکتان را به چند مشاور املاک بسپارید.

اگر برای فروش عجله دارید می توانید از شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری لینک استفاده کنید. اگر از هشتگ گذاری درستی استفاده کنید می توانیدبه افراد مناسبی که قصد خرید خانه دارند دسترسی پیدا کنید. الگوریتم های شبکه های اجتماعی به ویژه فیس بوک همیشه ثابت نیستند. از این رو تنها به استفاده از این روش بسنده نکنید.

۳- بکار بردن نکاتی برای امنیت خانه

نکات امنیتی خانه خالی

ممکن است موارد خاصی وجود داشته باشند که تمایل داشته باشد آنها را انجام دهید تا مطمئن شوید در صورت خالی بودن خانه شما امن باشد. به ویژه ممکن است بخواهید لوله های منزل را در این فصل از سال مورد بررسی قرار دهید. دمای منزل را بر روی حرارتی ثابت قرار دهید تا از یخ زدگی جلوگیری کنید. می توانید توصیه ای که معمولا صاحبخانه ها به مستاجرهای خود در زمان ترک منزل می کنند را بکار گیرید. مثلا اینکه درجه گرمای منزل را بر ۱۲ سانتیگراد تنظیم کنید.

اگر خانه شما حیاط دار است می توانید از همسایه خود بخواهید تا ماشینش را در منزل شما پارک کند. یا یکی از لامپ های منزلتان را روشن نگه دارید تا فکر کنند کسی در خانه است. از این رو خطرات احتمالی ناشی از سرقت کمتر می شود. همچنین می توانید از لامپ های هوشمند که قابل کنترل توسط تلفن همراه است استفاده کنید. به این صورت که از طریق تلفن خود لامپ را روشن و خاموش کنید و نیازی به حضوری فیزیکی در ملک نیست. به طور کلی نکات فوق ممکن است به جلوگیری از سرقت منزل کمک کند. اما برای اطمینان و امنیت بیشتر بهتر است منزلتان را بیمه کنید.

۴- مشاهده ملک

فراموش نکنید زمانیکه خریداران بالقوه و علاقمند به منزلتان را پیدا کردید حتما برای نمایش ملک به آنها در دسترس باشید. اگر هم خودتان نیستید می توانید این وظیفه را به مشاوران املاک بسپارید. زیرا اگر نتوانید در دسترس باشید یا خریداران به هر شکلی به دلیل مشغول بودن شما یا سایر دلایل دیگر موفق به بازدید از خانه نشوند فرایند فروش خانه در زمستان اتفاق نخواهد افتاد.

بازدیدها: 119

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *