اخبار

بازسازی و ساخت و ساز منزل

۷ نوع بازسازی خانه که قیمت ملک شما را کم می کند

بازسازی خانه بنا به دلایل مختلفی انجام می شود. گاهی اوقات افراد این کار را برای بهبود بخشیدن به کیفیت زندگی خود انجام می دهند. برخی دیگر از بازسازی های منزل با هدف بالا بردن قیمت ملک انجام می شود تا با قیمتی بهتر فروخته شود. بسیاری از افراد بر این باورند که تا زمانیکه برای خانه خود سرمایه گذاری می کنند ارزش آن سیر صعودی خواهد داشت.

متاسفانه این باور کاملا اشتباه است. اگر هدف مالکان افزایش ارزش ملک است باید در صرف کردن پول خود هوشمندانه عمل کنند. با توجه به این موضوع، سعی کردیم در این مقاله ۷ نوع بازسازی خانه که قیمت ملک شما را پایین می آورد یا تغییر خاصی در قیمت ملک شما ایجاد نخواهد کرد را برایتان توضیح دهیم.

۱- استفاده بیش از حد از کاغذ دیواری در بازسازی خانه

کاغذ دیواری در بازسازی منزل

بکار بردن کاغذ دیواری مزیت هایی از قبیل پنهان کردن نقص های دیوار، افزودن زیبایی و جذابیت برای خانه شما دارد. کاغذ دیواری معمولا دوام بالایی دارد. از این رو در مقایسه با رنگ ماندگاری آن بیشتر است. حتی یک خانه با شرایط وامکانات ضعیف با تزئیین یک کاغذ دیواری زیبا و با کیفیت جذابتر می شود.

اما اگر شما قصد فروش منزلتان را در آینده دارید، عاقلانه نیست تمام دیوارهای منزلتان را کاغذ دیواری کنید. زیرا معمولا کندن کاغذ دیواری خیلی سخت است و در بیشتر موارد افراد از کندن آن لذت نخواهند برد. از طرفی در بیشتر موارد این کاغذ دیواری ها طرح های جذابی از دید خریداران خانه ندارند.

بنابراین اگر قصد اضافه کردن کاغذ دیوار در منزلتان را دارید بهتر است آن را بر روی یک دیوار خاص قرار دهید و مابقی دیوارهای خانه را رنگ کنید. با این کار هم شما خوشحال خواهید شد، زیرا توانستید یک تغیر و سبکی دلخواه به منزلتان اضافه کنید. هم خریدارن بالقوه خوشحال و راضی خواهند بود. زیرا در صورتیکه از کاغذ دیواری مورد نظر خوششان نیاید تنها مجبور به کندن یک دیوار از خانه هستند نه تمامی دیوارها.

۲- بکار بردن رنگ های فانتزی در بازسازی خانه

رنگ های فانتزی در بازسازی خانه

بسیاری از افراد بر این عقیده اند که با خرید خانه می توانند هر کاری که دوست داشته باشند در منزلشان انجام دهند. البته این حق طبیعی آنها است. شاید شما نخواهید به هر دلیلی تا آخر عمر در این خانه زندگی کنید و می خواهید دوباره تغییراتی از قبیل بکار بردن رنگ های خیلی روشن یا خیلی تیره در منزلتان انجام دهید.

اما حقیقت این است که بسیاری از خریداران انتخاب خانه ای با رنگ های خنثی را به خانه هایی با تم رنگی متفاوت و خاص ترجیح می دهند. معمولا افراد دوست دارند سلیقه شخصی خود را در ملکی که خریده اند بکار برند. بنابراین انتخاب یک ملک ساده در مقایسه با یک ملک با چندین تم رنگی خاص که برای آنها جذاب نیست در اولویت بالاتری برای خرید توسط آنها قرار دارد.

۳- تبدیل اتاق های کوچکتر به یک اتاق بازرگتر در بازسازی خانه

ادغام اتاق های کوچک با یکدیگر

ادغام اتاق های کوچکتر با یکدیگر و ایجاد یک اتاق بزرگتر می تواند راه حلی فوق العاده برای شما و خانوادتان باشد. با این کار شما فضایی بزرگتر و دلبازتر خواهید داشت. با این حال این کار ممکن است ارزش ملک شما را افزایش ندهد. حتی برعکس ممکن است ارزش ملک شما را کم کند.

به طور کلی هر چقدرتعداد اتاق های یک خانه بیشتر باشد ارزش آن نیز بیشتر است. ادغام کردن دو اتاق با یکدیگر شاید به نفع خانواده شما باشد. اما ممکن است برای یک خانواده دیگر تعداد بیشتر اتاق انتخاب اول باشد.

۴- بکار بردن ویژگی های شخصی در بازسازی خانه

وقتی مردم در مورد خانه رویایی خود فکر می کنند نحوه چیدمان همه چیز از قبیل تلویزیون، مدل کمد لباس، رنگ دیوارها و بسیاری از موارد دیگر را در ذهن خود تجسم می کنند. بکار بردن تمامی موارد فوق در خانه رویایی تان خیلی خوب است. اما اگر می خواهید این موارد را در خانه ای که قصد فروش آن را در آینده خواهید داشت بکار برید شانس اینکه هزینه های ناشی از این بازسازی ها را دوباره به جیبتان برگردد خیلی کم است.

معمولا هر فردی سلیقه منحصر به فرد خودش را دارد. ممکن است چیزی که برای شما خیلی دلچسب و خوشایند است برای شخص دیگر افتضاح و وحشتناک باشد. این ها همه به سلیقه شخصی هر فرد بر می گردد. به عنوان مثال، داشتن یک اتاق برای کمد لباس ممکن است برای شما خیلی جذاب و در اولویت باشد. اما ممکن است شخص دیگر بخواهد استفاده بهتری از این فضا داشته باشد. مثلا بخواهد از این فضا به عنوان یک انبار یا سوئیت استفاده کند. برای امنیت و استفاده بیشتر از خانه بهتر است این ویژگی ها را به خانه اضافه نکنید. اجازه دهید مالکان جدید خودشان این ویژگی ها را درج کنند.

۵- راه اندازی استخر شنا در بازسازی خانه

راه اندازی استخر در بازسازی خانه

استخر شنا برای بسیاری از افراد یکی از اولویت ها و ویژگی های یک خانه رویایی است. اما احداث یک استخر شنا به دلایل زیر نمی تواند بازسازی خوبی در خانه باشد.

  • معمولا راه اندازی استخر شنا هزینه و سرمایه اولیه بالایی می خواهد. بنابراین همیشه نمی توانید نرخ بازگشت سرمایه خوبی داشته باشید.
  • استفاده از استخر شنا نیازمند آب وهوای خوب است. آیا می خواهید میلیون ها تومان برای استخر شنا سرمایه گذاری کنید و تنها برای چند ماه از سال از آن استفاده کنید؟
  • شما برای سرمایه گذاری این کار به خانواده ای با یک گروه سنی خاص نیاز دارید تا بتوانند به طور منظم از استخر استفاده کنند.
  • هزینه های زیادی برای نگهداری یک استخر وجود دارد که ممکن است هزینه های ناشی از آن از ارزش افزوده آن بیشتر باشد.

راه اندازی یک استخر شنا شاید ارزش کمی برای خانه شما ایجاد کند. اما این ارزش افزوده برای بسیاری از خریداران ارزشمند نیست. حتی ممکن است یک گزینه نامطلوب باشد.

۶- موکت کاری بیش از حد در بازسازی خانه

موکت کاری در بازسازی خانه

موکت کاری نیز همانند استفاده بیش از حد از کاغذ دیواری یا رنگ کردن فانتزی دیوار های منزل یک امر کاملا شخصی و سلیقه ای است. اگر می خواهید ارزش ملکتان را حفظ کنید از موکت هایی با رنگ خنثی استفاده کنید یا اصلا خانه را موکت کاری نکنید. این کار باعث می شود خریداری که قصد خرید خانه شما را دارد به سلیقه خود خانه را موکت کاری کند یا اصلا از موارد دیگری از قبیل کف پوش، فرش، سرامیک، لمینت یا پارکت برای پوشش کف خانه استفاده کند.

۷- استفاده از راهنمایی های شرکت های طراحی دکوراسیون برای بازسازی خانه

بازسازی خانه

شرکت های طراحی و دکوراسیون منزل می توانند به شما در یافتن ترندهای بازار و طراحی داخلی منزل کمک کنند. انها می توانند منزل شما را به گونه ای طراحی و بازسازی کنند که مورد علاقه عموم خریداران باشد.

نتیجه گیری

بازسازی خانه می تواند روشی عالی برای بالا بردن ارزش ملکتان باشد. توصیه ای که برای شما داریم این است که در انتخاب برخی از بازسازی ها احتیاط کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که اهداف بلند مدت خود را بدانید.

اگر می خواهید تا پایان عمرتان در خانه خود زندگی کنید هر کاری که دوست دارید می توانید برای بازسازی خانه خود انجام دهید. اما اگر قصد فروش ملکتان را در آینده دارید قبل از اقدام به هر کاری خوب در مورد آن فکر کنید. امیدوارم مواردی که در این مقاله بیان شد به شما در درک تفاوت بین بازسازی شخصی و بازسازی خانه که موجب افزایش ارزش ملک خواهد شد کمک کرده باشد.

بازدیدها: 52

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *